corona virüs karantinasında evde zaman geçirirken güzellik rutinlerimizi unutmayalım.

uyku düzenine dikkat edin. dizi izlicem, filmi bitireyim diyerek geç saatlere kadar oturmayın. mümkünse 23:00 civarında yatağa girin.

yeme alışkanlıklarınızı düzene sokun. zengin bir kahvaltı, güçlü bir öğlen yemeği, hafif bir akşam yemeği ile öğünlerinizi tamamlayın. aralarda meyve yemeye özen gösterin.

atıştırmalıklar hazırlayın. havuç suyu, meyve suyu kokteyli gibi abur cuburdan uzak bol vitaminli karışımlar ile vücudunuzun enerjisini yüksek tutun.

sporu unutmayın. evde zaman geçirirken yoga, meditasyon, pilates ve aletsiz egzersizleri internetten araştırın. her gün belirli saatlerde spora zaman ayırın.

uzun süreli maske zamanı! evde otururken cildinize uygulayacağınız maskelerin süresini uzatın. bir gün arındırıcı maske, ikinci gün vitamin maskesi, üçüncü gün nemlendirici maske gibi seçimlerle cildinizi şımartın.

el ve ayak bakımını atlamayın. ayak banyosu, tırnak bakımı yapılacak listenizin başında yer alsın.

multitasking yapın. yemek yaparken maskeniz yüzünüzde olabilir. film izlerken ayak banyosu da harika olur. zamanı iyi değerlendirin.

duş için zamanınız çok! uzun bir duş ve peeling için karantinadan daha iyisi olamaz. iyi bir duş hem zihninize hem de solunum yollarınıza iyi gelir. duşunuzu aromatik yağlar ile zenginleştirebilirsiniz.

denemeler yapın. farklı makyajları yüzünüzde deneyin. elbise dolabınızı düzenleyin. kombinlerinizi zenginleştirin.