Hamilelik testi hakkında her türlü bilgiyi bu yazımızda bulacağından emin olabilirsin
Bugün sizlere hamilelik testi hakkında merak ettiğiniz ayrıntıları sunmaya çalışacağız. Adet gecikmesi yaşayan birçok kadının aklına ilk olarak gebe kaldığı gelir. Bu nedenle test yaptırmak isteyen kadınlar en doğru sonucu nasıl alabileceklerini öğrenmek ister. Günümüzde hem idrar hem de kanla gebelik testi yapılmaktadır. Her iki seçenekte 0’e yakın sonuçlar vermektedir.

İdrar ya da kanla alınan örneklerde hCG adı verilen hormonun bulunup bulunmadığına bakılır. Kadınların gebeliği ile beraber ortaya çıkan bu hormon hem kan de idrar içerisinde bulunur. Kan ile yapılan gebelik testi idrarla yapılana göre daha erken süreçte sonuçlanabilmektedir. Biraz önce de belirttiğimiz üzere her iki testte 0’e yakın sonuçlar vermektedir.
kadınların evde kendi kendilerine de yapabildikleri, fakat kanda yapılan gebelik testi kadar sonuç vermeyen uygulama. bazen hamilelik testinde silik çizgi çıkabilmekte, bu da kadınları şüpheye düşürmektedir. eczaneden çok ucuza satın alınabilecek hamilelik testleri, doktora başvurmadan önce ilk uygulanan teşhis yöntemidir.